|
|
|
Tweet |
|
|
|
Kövér László szerint Illés Zoltán összességében államtitkári pozíciójához méltatlanul válaszolt és sértő, de nem kirívóan sértő kifejezéseket használt kedden a parlamentben az LMP-s Szél Bernadett kérdésére reagálva, ezért a házelnök úgy döntött, hogy nem szab ki büntetést a környezetvédelmi államtitkárra.
Az üggyel kapcsolatos felháborodást értem, de nem tudom hova tenni azt az értetlenséget, amit ez az eset egyeseknél kiváltott. Bárki talált ebben bármi meglepőt? Esetleg valahogy nekem kerülte el a figyelmemet az elmúlt három és fél évben, hogy akár Kövér László, akár az egész Fidesz frakció (különös tekintettel annak női tagjaira) eddig arról lett volna híres, hogy milyen érzékenyen reagál az ellenzéki képviselőnőket a kormányoldalról ért parlamenti inzultusokra?
Vajon hol éltek eddig azok, akik most meghökkenve teszik fel a kérdést: Hogy történhet ilyen? Holott maga a kérdésfeltevés helytelen. Ismerve a Fidesz országgyűlési képviselőinek Orbán Viktor által összeválogatott személyi összetételét, a kérdés helyesen úgy hangzana: Hogy-hogy nem történik meg gyakrabban? Sokadszor bizonyosodik be, hogy az, hogy valaki parlamenti képviselő, nem jelenti egyben azt is, hogy tisztában van az elemi viselkedési szabályok mibenlétével. A 2010-es választások idején az a mondás járta, hogy az MSZP annyira leamortizálta magát, hogy a jelöltjük ellenében akár egy kutyát is megválasztottak volna, ha Fidesz színekben indítják (tegyük hozzá, néhány Fideszes képviselő szellemi színvonalát látva, talán jobban is jártunk volna).
Illés Zoltánt sem lehet tehát hibáztatni. Ő csak a tökéletes Fidesz képviselő mintapéldánya. Ugyan miért fogná vissza magát, amikor lépten-nyomon azt látja maga körül, hogy más is így beszél az ellenzék női képviselőivel? Naná, ha a többieknek is lehet, majd pont neki ne lenne szabad? Vagy esetleg azért, mert megbünteti őt a házelnök? Ez a hét vicce kategória. Kövér Lászlónak nem azért adatott büntetési jogkör, hogy azt kormánypárti képviselők ellen használja.
Tegnap Kálmán Olga kérdezte naivan, hogy vajon ilyenkor a Fidesz női képviselői miért nem emelik fel a szavukat a női szolidaritás nevében. A választ ma kaphatta meg Selmeczi Gabriellától, aki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy Illés (SMS-ben) bocsánatot kért, és ennél többet a kormánypárt nem is vár el tőle, majd a női szolidaritás jegyében, ugyanazzal a lendülettel le is hazugozta Szél Bernadettet, amikor hozzátette, hogy az államtitkár magatartása helytelen volt, még akkor is, ha Szél Bernadett nem mondott igazat napirend előtti felszólalásában. Bennem is felmerült egy válasz Kálmán Olga kérdésére. Tudja kedves szerkesztő asszony, van itt szolidaritás, csak nem a nők, hanem a pénztárca iránt. A Fidesz padsoraiban ülő nők ugyanis tökéletesen tisztában vannak vele, hogy a pénzt nem a nők iránti, hanem a párt iránti szolidaritásukért kapják. Az pedig már a naivitás csúcsa lenne, ha valakiben esetleg felmerülne, hogy hol vannak ilyenkor az elvek? Aki ezt kérdezi, az tényleg nem ebben az országban élt az elmúlt három és fél évben.
Illés esete azonban túlmutat önmagán. Összesűrűsödik benne a 2010 óta tartó kormányzás esszenciája, az államtitkár megjegyzésétől kezdve, a házelnöki büntetés elmaradásán át, a szóvivői nyilatkozatig terjedő ívben. Ha valaki most csöppenne ebbe az országba és elolvasná ezt a történetet, annak már nem is kéne külön részletezni, hogy miért emlegetik sokan mostanában hazánkat Orbánisztánként.
Leslie Priest Képek: maszol.ro, parameter.sk, lukacszoltan.hu |
|
|
|